Erzurum Haber Girişi : 29 Haziran 2022 14:43

Zirve kentin zirve başkanları

SONAR Araştırma Şirketi, anketinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ve Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, başarılarını tescilledi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, haziran ayında yapılan ankette de “Türkiye’nin En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi. Aynı ankette Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar da ilçe belediyeleri arasında Türkiye ikincisi oldu. Göreve geldiği günden bu yana birçok derece elde eden ve yerel yönetimin marka ismi olan Başkan Sekmen, “Büyükşehir Belediye Başkanları” arasında zirvedeki yerini adeta tescilledi. Kariyeri başarılarla dolu olan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Sonar Araştırma tarafından haziran ayında yapılan ankette yüzde 58.8 oy oranıyla “Türkiye’nin En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi. Başkan Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en seçkin kentinde hayata geçirdiğimiz yatırım ve projelerimizin Türkiye’nin dört bir sathında örnek gösterilmesi bizlere ayrı bir gurur veriyor. Dadaşlar diyarında elde edilen bu başarının anketlere de yansıması çalışma azmimizi güçlendiriyor. Ankete katılarak kadim kentimizle ilgili memnuniyeti ifade eden ve bizlere bu gururu yeniden yaşatan hemşehrilerimize ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi. Erzurum’un Anadolu’nun önsözü olduğunu anımsatan Sekmen, “Anadolu’nun önsözü olan şehrimize hizmet etmek onur ve şereflerin en yücesidir” kaydını düştü. Başkan Sekmen, ilçeler arasında yapılan ankete de dikkati çekerek, “Yakutiye Belediye Başkanımız Dr. Mahmut Uçar kardeşim ve ekibini tebrik ediyorum. İnşallah el ve gönül birliğiyle bu aziz şehri AK Belediyecilik vizyonumuz ve ‘Gönül Belediyeciliğimizle’ inşallah şaha kaldıracağız” diye konuştu. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yatırım bütçesi kullanımında üst üste üç kez, Covid-19 ile mücadelede, 2021 ve Mart 2022’de yapılan anketlerde de ‘Türkiye birincisi’ olmuştu.

 

 

UÇAR, EN BAŞARILI BAŞKANLAR ANKETİNDE TÜRKİYE 2. OLDU

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, SONAR Araştırma Şirketi tarafından ülke genelinde yapılan en başarılı İlçe Belediye Başkanları arasında Türkiye 2’si olarak başarısını bir kez daha tescilledi.

 

Türkiye’nin saygın anket şirketlerinden SONAR Araştırma, Büyükşehir ve diğer iller bazında belediye başkanları arasından başarılı olan belediye başkanları anketini yayınladı.

 

Vatandaşlar Memnuniyetle Karşıladı

 

Özellikle ilçe merkezi ve köylerdeki vatandaşları her fırsatta ziyaret ederek, sahadan hiç kopmayan, her fırsatta esnaflarla işyerlerinde istişare eden, vatandaşların talep ve şikayetlerini yerinde dinleyerek çözüm arayan Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar’ın bu başarısı vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le olan uyumlu çalışması ile de dikkat çeken Başkan Uçar, Başkan Sekmen’in aynı ankette Türkiye birincisi olarak çıkmasının, memnuniyet verici olduğunu söyledi. Uçar, “Tecrübelerinden her daim yararlandığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’in hep desteğini gördük. Kendisine ve ekibine içtenlikle teşekkür ediyorum.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.