TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar

TOBB 75. Genel Kurul’u Çerçevesinde Düzenlenen Etkinlikte Erzurum’a Ait Coğrafi Ürünler Katılımcıların Beğenisine Sunuldu. ETB, ETSO, Pasinler TSO ile Oltu TSO Tarafından Kurulan Stantta Erzurum’a Özgü Ürünler, Folklor gösterisi eşliğinde katılımcılara ikram edildi.

 

Bu yıl 75.’si gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu öncesinde etkinlik çerçevesinde birlik bahçesinde kurulan Erzurum standında, Erzurum’a özgü coğrafi işaretli ürünler, Cağ Kebap, kadayıf dolması, civil peynir, göğermiş peynir ve Oral Et Entegre A.Ş tarafından üretilen kangal sucuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve katılımcılara ikram edildi.

 

 

Erzurum Ticaret Borsası, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası, Oltu Ticaret ve Sanayi Odası’nın, “Biz Birlikte Erzurum’uz” afişi ile gerçekleştirdiği etkinlikte katılımcılar Erzurum’a özgü ürünlerin tadına bakabilmek için uzun kuyruklar oluşturdular.

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile çok sayıda delege ve misafire, Erzurum ile bütünleşen meşhur “Erzurum cağ kebabı, kadayıf dolması, göğermiş peynir ve civil peynir, ekmek arası sucuk, Erzurum bar ekibinin oynadığı folklor gösterisi eşliğinde ikram edildi.

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Erzurum standını gezerek Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral’dan bölgesel ürünler hakkında bilgi aldı.

 

 

Başkan Hakan Oral, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Erzurum cağ kebabı, kadayıf dolması, göğermiş peynir ve civil peyniri hakkında bilgi verdi. İkram edilen ürünlerin tadına bakan Başkan Hisarcıklıoğlu "İkram ettiğiniz tüm ürünler çok güzel emeği geçen herkesi kutluyorum. Özellikle de "Erzurum'a özgü ürünleri tescilleyerek, gelecek nesillere aynı damak tadıyla sunulmasını sağlayan Erzurum Ticaret Borsası ve Erzurum’daki diğer odalarımıza teşekkür ediyorum. Her bölgenin, Erzurum gibi, kadayıf dolması, cağ kebabı, göğermiş peyniri ve civil peyniri gibi yöresel ürünlerine sahip çıkması, bu ürünleri Türk Patent Enstitüsü (TPE) 'ne tescil ettirmesi çok önemli bir gelişmedir. Erzurum Ticaret Borsası bu anlamda diğer bölgelere de güzel bir örnek olmuştur." ifadelerini kullandı.

 

 

Öte yandan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Erzurum’da bulunan Ticaret Borsa’nın ve Odaların göstermiş olduğu birliktelik güzel bir dayanışma örneği olarak katılımcılardan tam not alırken, programa ise Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Meclis Başkanı Yavuz Güney, Birlik Genel Kurulu Delegeleri Cahit Yarba, Süleyman Selimoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Taşpınar, Meclis Başkanı Mustafa Yılmaz, Oltu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Karaca ile Meclis Başkanı Baki Parlak ile Erzurum Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ensar Korucuk’ ta katıldılar.

 

 

 

  • 7 / 1 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 0

  • 7 / 2 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 1

  • 7 / 3 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 2

  • 7 / 4 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 3

  • 7 / 5 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 4

  • 7 / 6 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 5

  • 7 / 7 TOBB’un Genel Kurul’unda Erzurum’u tanıttılar 6

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.