Ekonomi Haber Girişi : 10 Mayıs 2021 20:09

ETB Süt Projesi destekleme çalışması sürüyor

Erzurum Ticaret Borsası “ Süt Projesi 1. ve 2. Etap Çalışmaları Kapsamında Tarımsal Kalkınma  Kooperatiflerine Desteklerini  Sürdürüyor…

 Yürütücülüğü Erzurum Ticaret Borsası Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme A.Ş tarafından  gerçekleştirilen  “Erzurum İli Süt Sektörü Soğuk Zincir Kurulumu Projesi” ve “Süte Değer Projesi” kapsamında  ilçe ve köylerde aktif olan kooperatiflere yönelik desteklenme çalışmaları son sürat devam ediyor.

Erzurum İli Süt Sektörü Soğuk Zincir Kurulumu Projesi” ve “Süte Değer Projesi” çerçevesinde bugün Ticaret Borsası hizmet binasında gerçekleştirilen protokol ile projenin yürütülmesi ve kooperatiflerin desteklenmesi amacıyla 1’er adet 6 ton kapasiteli süt toplama aracı  S.S Yağmurcuk Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Abdulcelil Abuşoğlu ile S.S Çiftlik Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Özcan Örs’e düzenlenen imza töreni ile teslim edildi.

Bugün gerçekleştirilen imza protokolüne  ilişkin açıklamalarda bulunan, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, hedeflerinin Erzurum ilinde Tarımsal Kalkınma  Kooperatiflerinin birlikteliklerinin sağlanması olduğunu belirterek “ Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin  sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, görünürlüklerinin arttırılması ve yaygınlaştırılmasının sağlanması için bugün iki Tarımsal kalkınma kooperatifimiz ile protokol imzalayarak iki adet süt toplama aracımızı kendilerine süreli olarak tahsis ettik. Bu protokol çerçevesinde Erzurum Ticaret Borsası Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme  A.Ş tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde toplanacak olan sütler kalite standartları çerçevesinde değerlendirilerek, anlaşmalı süt tesislerine yönlendirilecektir. ilimizin Tarımsal anlamda kalkınması ,gelişmesi ve hak ettiği noktaya ulaşması için bundan sonraki süreçte de çalışmalarımıza  devam edeceğiz.” dedi 

Öte yandan gerçekleştirilen imza protokolü ve araç teslim törenine , S.S Yağmurcuk Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Abdulcelil Abuşoğlu, S.S Çiftlik Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Özcan Örs’ün yanı sıra Alaca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Haydar Kavurmacı, Yağmurcuk Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan Yardımcısı Gürbüz Yılmaz ile  Erzurum Ticaret Borsası Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme A.Ş  Genel Koordinatörü Ahmet Topaloğlu’da hazır  bulundular.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.