Eğitim Haber Girişi : 21 Nisan 2022 10:34

Veteriner Fakültesine tam akreditasyon

Kaliteli eğitimi, nitelikli akademik insan kaynağı, donanımlı uygulama birimleriyle ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesinin, Yeni YÖK Vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmaları çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından onay almaya devam ediyor.

Yapılan hazırlıklar ve başvuru neticesinde Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) tarafından Tam Akredite Fakülte olarak kabul edildi.

Geçmiş yıllarda 2 yıl süreyle akredite edilen Veteriner Fakültesine, VEDEK’in Ocak 2022’de gerçekleştirdiği Yeniden Değerlendirme Ziyareti sonrası hazırlanan rapor, Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Akreditasyon Komitesi (VAK) toplantısında görüşüldü.

 

 

Yapılan toplantıda Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesinin VEDEK tarafından belirlenen asgari tüm gereksinimleri karşılaması dolayısıyla 7 yıl süreyle Tam Akredite Fakülte olmasına karar verilerek Akreditasyon Belgesi Veteriner Fakültesine ulaştırıldı.

“Uluslararası Akreditasyon Süreci Çalışmaları Devam Ediyor”

Türkiye’nin hayvancılık alanındaki en önemli bölgelerinden biri olan Doğu Anadolu Bölgesine, bünyesindeki Hayvan Hastanesiyle en iyi hizmeti veren Veteriner Fakültesinin 7 yıl süreyle akredite edilmesinin memnuniyet verici olduğu belirten Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Akreditasyon Belgesinin alınmasıyla Veteriner Fakültesi kalitesinin tescillendiğini aktardı.

Akreditasyon sürecinin olumlu sonuçlanmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eden Rektör Çomaklı ayrıca şunları aktardı: “Fakültemiz sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da uluslararası akreditasyon süreci çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Avrupa Birliği adına akreditasyon çalışmalarını yürüten ve uluslararası akreditasyon kuruluşu olan Avrupa Birliği Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) nezdinde de akreditasyone başvurusu yapıldı. Veteriner Fakültesine Kasım 2021 tarihinde EAEVE tarafından ilk değerlendirme ziyareti gerçekleştirilerek süreç hızlandırıldı” dedi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Taha Tuğlular 09 Mayıs 2022 14:10

    Sayın Editör, Cumartesi günü buraya bir yorum yazdım. Neden yayınlanmadı? Yayimlarsaniz memnu olurum.Sellamlar.

  • Erzurum Sevdalısı 07 Mayıs 2022 13:15

    Bu Atatürk Üniversitesi' ňin bugüne kadar bu ülkeye katma değeri yüksek bir teknolojik eseri icat edip satıp ülkemize milyar dolarları getirerek aziz Türk milletinin refahına katkıda bulundu mu? Hayır, hayır olmadı. Bu millet başarı diye buna bakıyor.kaliteli eğitim bu. Nitelikli insan kaynağı bu. Dünyanın başarılı üniversiteleri bunu yapıyor. Haydi siz de yapın. Atatürk Üniversitesi dünyanın bırakın, 100,200,300,400, üniversitesi içerisinde var mı yok. 500 üniversitesi icerisinde var mı yok, yok. Peki icat ettiği bir Nokia,Samsung, Aphelesi var mı yok,yok. Bugün Samsungu 4.5 milyar insan kullanıyor. İşte kaliteli ve üretken eğitim bu. Yoksa yazdığınız bu hamasi kelimelerle kalite olmuyor. Bunu yazacağınıza bu yazdığım eğitime teşvik ediniz. Tabii ki millet olarak hamaseti, duygusallığı çok sevdiğimiz için, siz de bunu haber diye kullanıyorsunuz. Ortada bir şey yok.