Eğitim Haber Girişi : 19 Ocak 2024 14:09

Vali Çiftçi öğrencilerin karne dağıttı

Vali Çiftçi öğrencilerin karne dağıttı

2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin tamamlanmasıyla Erzurum genelinde 1363 okulda 166 bin 623 öğrenci karne sevinci yaşadı. Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Aziziye İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Söğütlü İlkokulu’nda gerçekleştirilen törende öğrencilere karnelerini verdi.

 

Törende, Erzurum il genelinde 1363 okulda 166.623 öğrencinin karnelerini aldığı bilgisini veren Vali Çiftçi, öğrencilere yarıyıl tatilini verimli kullanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Vali Çiftçi şunları söyledi: “Bugün itibariyle başarılı bir dönemin ardından karne sevinciyle yarıyıl tatiline başlamış bulunmaktasınız. Ailesine, milletine, vatanına karşı görev ve sorumluluklarını benimsemiş; millî ve manevi değerlerini özümsemiş, yarınlarımızın teminatı siz değerli öğrencilerimiz için bu molayı iyi bir fırsata çevirmeniz en büyük temennimdir.

 

 

Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirecek olmanın bilinci ile planlayacağınız her türlü faaliyet için devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanabilir, edebi derinliği olan eserleri en geniş yelpazede sizlerin hizmetine sunan kütüphanelerimizde kaliteli vakit geçirebilir, Palandöken’in temiz havasında kayak ve kızak keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Atalarımızın “İşleyen demir ışıldar.” öğüdüyle ve küçük ihmallerin büyük zararlar doğurabileceğine olan inancımızla çalışmalarınıza da belirli aralıklarla devam etmeniz, başarının en önemli anahtarı olacaktır. Unutmayınız ki sebat ile tüm güçlüklere galip gelebilirsiniz.

 

 

Bu vesileyle tatilinizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, aile büyüklerinizle birlikte geçireceğiniz sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.”

 

Vali Çiftçi, karne dağıtım töreninin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Akarsu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.