İlçeler Haber Girişi : 25 Mayıs 2024 13:41

Vali Çiftçi, Narman'da incelemelerde bulundu

Vali Çiftçi, Narman'da incelemelerde bulundu

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi’nin ilçe ziyaretleri kapsamında bugünkü durağı, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin kesişim noktasında yer alan, halk ozanları ve peri bacalarıyla ünlü Narman ilçesi oldu.

İlk olarak Narman Kaymakamlığına ziyaret gerçekleştiren Vali Çiftçi’yi burada Kaymakam Aziz Oğuz Alemdaroğlu, öğrenciler ve ilçe kurum yöneticileri karşıladı. İlçede yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Çiftçi, ardından Narman Belediyesine geçti.

Belediye ziyareti sonrası İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığında incelemelerde bulunan Vali Çiftçi, cuma namazı çıkışı vatandaşlarla selamlaşarak sohbet etti.

Narman Peri Bacalarını gezen Vali Çiftçi, Narman Belediyesi Yerel Ürünler Üretim Tesisi ile inşaatı devam eden Narman Şehitler Barajı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Çiftçi’nin Narman ziyaretine; Narman Belediye Başkan Vekili Çetin Akın, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Kd. Alb. Serkan Akbaba, DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Tarım ve Orman Müdürü Alpaslan Kenger ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Osman Codur katıldı.

Vali Mustafa Çiftçi, “Kırmızı Periler Diyarı” olarak ünlenen, Doğu Anadolu bölge jeolojisinin nadide bir hediyesi olan Narman ilçesinden akşam saatlerinde ayrıldı.


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.