Kültür-Sanat Haber Girişi : 05 Nisan 2024 15:57

Vali Çiftçi’den Kadir Gecesi mesajı

Vali Çiftçi’den Kadir Gecesi mesajı

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Kadir Gecesi mesajı yayınladı. Vali Çiftçi mesajında şu ifadelere yer verdi

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak edecek olmanın sevincini yaşıyoruz. Rabbimizin kullarına en büyük nimeti ve rahmeti olan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olması hasebiyle bu mübarek gece, cehaletin karanlığıyla daralan gönüllerin İslam’ın nuruyla aydınlandığı rahmet ve vuslat gecesidir.

  Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayının son günlerini günahlarımıza tövbe etmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Bağışlanmamız için hidayet rehberimiz olan Kur’an-ı Kerim’in ilahi mesajlarını gönlümüze, zihnimize ve hayatımıza aktarıp kalplerimizi kötülüklerden arındırmalı; dargınlık, kırgınlıkların yerine sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmalı; yetimlerin, kimsesizlerin ve muhtaçların yüzünü güldürmeli ve yardım bekleyen mazlumlardan elimizi çekmemeliyiz.

Mağfiret kapılarının ardına kadar açılıp günahların affedildiği, seksen yıllık ibadetin ecrine nail olduğumuz Mübarek Kadir Gecesi’nin Saygıdeğer Erzurumlulara, aziz milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabb'imden niyaz ediyorum”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.