Erzurum Haber Girişi : 07 Temmuz 2022 17:34

Sekmen’den Kurban Bayramı Mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Sekmen, yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Gönüller birbirine yaklaştıkça rahmet artar,  bereket artar, muhabbet artar. Bayram işte o zaman bayram olur. Kurban Bayramı; Yüce Dinimizde yakınlaşma, teslimiyet ve sadakati ifade ediyor olması açısından da çok özel bir yere sahiptir. Bu nedenle kurban kaynaştırır, kurban paylaştırır, kurban zenginle fakiri kucaklaştırır. Kurban birliktir, beraberliktir, bir araya gelmektir; bayramla hasıl olan manevi huzura hissedar olabilmektir. Kurban, Peygamberden bize mübarek bir mirastır. Hz. İbrahim’den sadakat, Hz. İsmail’den teslimiyet dersidir. Her bayram olduğu gibi, bu bayramda da muhabbete giden yol olmaya çalışalım. Kırgınlıkları, küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakıp, gönül kapılarımızı ardına kadar açık tutalım. Çocuklarımız ve gençlerimiz için çok özel bir bayram tarifi olalım. Bayramların aynı zamanda bizi birbirimize bağlayan birer muhabbet bağı olduğunu onlara gösterelim. Büyüklerimizin gönüllerini alalım, yüreklerinden kopup gelen dualarına mazhar olalım. Can olalım, canan olalım, bayramla huzur bulalım. İşte bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızı kutluyor, bu bayramın İslam coğrafyasının huzur ve selametine vesile olmasını niyaz ederek, kıymetli hemşehrilerime esenlikler diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Teç Dağlı 09 Temmuz 2022 10:34

    Sayın Başkan, arka platformda Atatürk posteri acaba neden yok? Ama Sayın Valinin platformunda Atatürk posteri gayet net görülüyor.

  • Geç Dağlı 09 Temmuz 2022 10:33

    Sayın Başkan, arka platformda Atatürk posteri acaba neden yok? Ama Sayın Valinin platformunda Atatürk posteri gayet net görülüyor.

  • Taha Tuğlular 08 Temmuz 2022 14:36

    Sayın Başkan!.. Ben bu devletime 36 yıl hizmet etmiş,72 yaşında bir lise emekli öğretmeniyim. Bu ay maaşım, ilk defa olarak açlık sınırının 311 TL altına düştü. Bunu hiç görmemiş hiç yaşamamıştım. Yani şu anda ben açım. Ben binlerce insan yetiştirdim. Üniversitede hiç doçent öğrencim yok,hepsi profesör oldu. Yargıtay ve Danıştay'da 1. sınıf onlarca öğrencim var. TSK' daki öğrencilerim üst düzey komutan, tuğ, tüm general vb. Hatta şu anda rektör öğrencilerim var. TBMM' de üç vekil öğrencim var. Bakan olanlar vardı. Hemen her kurumdaki öğrencilerim üst düzey yönetici veya amir. Dış içlerinde ateşe veya büyükelçiler var . say say bitmez. Bugüne kadar kurbanimi tek veya hisseli kestim, hiç aksatmadim. Bu yıl pahalı olduğu için İlk defa Kurban kesemedim. Bu Allah' a reva mı? Kurban kesemedigim için, içim yanıyor,içim kan ağlıyor. Beni bu hale düşürenleri, Allah' ima havale ediyorum.