Ekonomi Düzenleme Tarihi : 15 Ekim 2020 16:16 Haber Girişi : 15 Ekim 2020 16:27

Protokol imzalandı 300 kişiye yeni istihdam

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İle ASSİSTT Rehberlik Ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. arasında düzenlenecek kursla 300 kişinin iş sahibi olacağı kursun protokolü imzalandı.

 

Erzurum İŞKUR binası toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Mutlu ve İşbaşı Eğitim Sorumlusu Ali Erkan ile ASSİSTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. adına İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Erzurum İl Sorumlusu Ömür Ertunç Mustafa Cihan ve Emre Öztürk katıldı.

 

Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne Erzurum ASSİSTT’te çalışmak için iş başvurusunda bulunan kişilerden, ASSİSTT’ in ihtiyacı dolayısıyla ASSİSTT tarafından yapılan sözlü ve yazılı sınav sonucu 300 asil kişi belirlenerek bu kişiler kursa tabi tutulacak. Kurs sonunda ise ilk etapta ilk etapta 150 kişi, zaman içerisinde ise geri kalan tüm kursiyerler iş sahibi olacak. Protokol ASSİSTT 'de görev alacak müşteri hizmetleri uzmanlarının; diksiyon, hitap, özgüven konularında eğitim almalarını kapsıyor.

 

Türkiye İş Kurumu Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, ASSİSTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. ile İŞKUR arasında yapılan protokolle 300 kişinin iş sahibi olacağını kaydetti.

 

Mutlu ASSİSTT Çağrı Merkez Erzurum İŞKUR arasında yapılan protokol le 300 kişi çalışma hayatına dâhil olacak. 16 Ekim 2020 ile 14.01.2020 tarihleri arasında tabi tutulacak. Kurs sonunda ise sınavı geçen kursiyerler arasında ilk etapta en az kursiyerlerin 150 kişi sonrasında zaman içerisinde ise tamamı yani toplamda 300 kişi işe yerleştirilecek.” dedi.

 

Mutlu, ASSİSTT ile yapılan protokolün hem ASSİSTT 'e hem iş kurumuna hem de kursiyerlere hayırlı olması talebinde bulundu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.