Spor Haber Girişi : 26 Ekim 2021 17:08

Palandöken’de kulaç attılar

Erzurum’da düzenlenen ‘Palandöken Yüzme Yarışları’ nefes kesti. Ferdi sporcuların yanı sıra Gençlik Spor Kulübü yüzücüleri dereceye girebilmek ve madalya kazanmak için kıyasıya yarıştı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yüzme İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Palandöken Yüzme Yarışları’ nefes kesen yarışlara sahne oldu.

Palandöken İlçesindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tam olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen yüzme müsabakalarına Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Kategorisinde 100’e yakın sporcu katıldı. Çok sayıda veli ile yüzmeseverlerin izlediği yarışlarda sporcular dereceye girmek ve madalya kazanmak için kıyasıya yarıştı.

KULAÇLAR MADALYA İÇİN ATILDI

Uzun bir pandemi sürecinin ardından Erzurum’da ilk kez yüzme branşında resmi bir müsabaka düzenlendi. 25 dolayında hakemin görev yaptığı yüzme müsabakalarında sporcular madalya için kulaç attı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses de yarışmaları izledi.

TAŞKESENLİGİL VE ŞENSES MADALYA VERDİ

Palandöken İlçesinde bulunan GSİM Tam Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yarışlarda ilk üçe giren sporculara madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, İl Temsilcisi Umut Furkan Aknar, Tesis Amiri Cevdet Uluç ile diğer davetliler tarafından verildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, dünya ve Avrupa’nın en gözde yüksek irtifa merkezi olan tam olimpik yüzme havuzunda bu kez Erzurumlu sporcuların dereceye girmek için kulaç attıklarının altını çizerek, “Yarışlara katılan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum. Çocuklarını spora gönderen ve ellerinden tutarak yüzme havuzumuza getiren tüm velilerimize teşekkür ediyorum. İl Temsilcimiz Umut Furkan Aknar ile hakem arkadaşlarımızı da yarışların başarılı ve sorunsuz geçmesindeki gayretlerinden ötürü kutluyorum” dedi.

Erzurum Yüzme İl Temsilcisi Umut Furkan Aknar da kendilerine bu müsabakaların yapılmasında destek veren  GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Spor Şube Müdürü Güngör Şenses’e teşekkür etti.

İşte yarışmada dereceye giren yüzücüler:

7-25 yaş arası Kadınlar: 100 metre serbest yarışları: 1. Beyza Kukara (Erzurum Gençlikspor), 2. İclal Yıldırım (Erzurum Gençlik Spor), 3.Beril Gökhan (Erzurum Gençlikspor)

13-25 yaş arası kadınlar 100 metre serbest yarışları: 1. Sümeyra Özkan (Erzurum Gençlik Spor), 2. Busegül Kılınçer (Erzurum Gençlik Spor)

7-25 yaş arası erkekler 100 metre serbest yarışları: 1. Kerem Bülbül (Erzurum Gençlik Spor), 2. Tuğra Er (Erzurum Gençlik Spor), 3. Mete Özdeş (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası erkekler 100 metre serbest yarışları: 1. Emirhan Koç (Erzurum Gençlik Spor), 2. Salih Uluç (Erzurum Gençlik Spor) 3. Furkan Satur (Erzurum Gençlik Spor)

7-25 yaş kadınlar 100 metre kurbağalama yarışları: 1. Beyza Kukara (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ulviye Duru Erdemci (Erzurum Gençlik Spor, 3. Elif Özüm Özkan (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası kadınlar 100 metre kurbağalama yarışları: 1. Lina Çil (Erzurum Gençlik Spor), 2. Elizan Soslu (Erzurum Gençlik Spor)

9-10  yaş arası erkekler 100 metre kurbağalama yarışları: 1. Mehmet Akif Ulutaş (Erzurum Gençlik Spor), 2. M. Efe Onay (Erzurum Gençlik Spor), 3. Timurhan Timuroğulları (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş 100 metre kurbağalama yarışları: 1. Alperen Tigiş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ö. Batu Özkan (Erzurum Gençlikspor), 3. Kerem Bülbül (Erzurum Gençlikspor)

13-25 yaş arası erkekler 100 metre kurbağalama yarışları: 1. Salih Uluç (Erzurum Gençlik Spor), 2. Eren Dursun (Erzurum Gençlik Spor), 3. Furkan Satur (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası kadınlar 200 metre serbest yarışları: 1. Lina Çil (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası Erkekler 200 metre kelebek yarışları: 1. Muhammet Berke Tufançlı (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 100 metre kelebek yarışları: 1. Beril Gökhan (Erzurum Gençlik Spor), 2. Sinem Dikmen (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş erkekler 400 metre serbest yarışları: 1. Emirhan Koç (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 100 metre sırtüstü yarışları: 1. İclal Yıldırım (Erzurum Gençlik Spor), 2.Azra Gürbüz (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş erkekler 100 metre sırtüstü yarışları: 1. Ali Emir Mutlu (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ahmet Tanas (Erzurum Gençlik Spor), 3. M. Furkan Öztoprak (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş erkekler 100 metre sırtüstü yarışları: 1.Y. Rüzgar Kızılet (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ö. Batu Özkan (Erzurum Gençlik Spor), 3. Tuğra Er (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası erkekler 100 metre sırtüstü yarışları: 1. Abdulkadir Kalander (Erzurum Gençlik Spor), 2. Salih Uluç (Erzurum Gençlik Spor), 3. Furkan Satur (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş kadınlar 50 metre kelebek yarışları: 1. Zeynep Ak (Erzurum Gençlik Spor) 2. Yağmur Gedikli (Erzurum Gençlik Spor), 3. Zümra Ahsen Aylan (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş kadınlar 50 metre kelebek yarışları: 1. İnci Simay Cinisli (Erzurum Gençlik Spor), 2. Melisa Güngör (Erzurum Gençlikspor), 3. Ela Tigiş (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 50 metre kelebek yarışları: 1. Beyza Kukara (Erzurum Gençlik Spor), 2. Sinem Dikmen (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası kadınlar 50 metre kelebek yarışları: 1. Lina Çil (Erzurum Gençlik Spor), 2. Elizan Soslu (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş erkekler 50 metre kelebek yarışları: 1. Melih Bera Çalayer (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş erkekler 50 metre kelebek yarışları: 1, Alperen Tigiş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Y. Rüzgar Kızılet (Erzurum Gençlik Spor), 3. Mete Özdeş (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası erkekler 50 metre kelebek yarışları: 1. Emirhan Koç (Erzurum Gençlik Spor), 2. Muhammet Berke Tufançlı (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş kadınlar 50 metre kurbağalama yarışları: 1. Zeynep Ak (Erzurum Gençlik Spor), 2. Yağmur Gedikli (Erzurum Gençlik Spor), 3. Ahsen Zümra Aylan (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş kadınlar 50 metre kurbağalama yarışları: 1. İnci Simay Cinisli (Erzurum Gençlik Spor), 2. Melisa Güngör (Erzurum Gençlik Spor), 3. Ela Tigiş (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 50 metre kurbağalama yarışları: 1. İclal Yıldırım (Erzurum Gençlik Spor), 2. Beyza Kukara (Erzurum Gençlik Spor), 3. Ulviye Duru Erdemci (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası kadınlar 50 metre kurbağalama yarışları: 1. Sümeyra Özmen (Erzurum Gençlik Spor), 2. Elizan Soslu (Erzurum Gençlik Spor), 3. Busegül Kılınçer (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş erkekler 50 metre kurbağalama yarışları: 1. Melih Bera Çalayer (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş erkekler 50 metre kurbağalama yarışları: 1. Mehmet Akif Ulutaş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ahmet Tanas (Erzurum Gençlik Spor), 3. Timurhan Timuroğulları (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş erkekler 50 metre kurbağalama yarışları: 1. Alperen Tigiş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ö.Batu Özkan (Erzurum Gençlik Spor), 3. Göktuğ Çelik (Erzurum Gençlik Spor)

7 yaş kadınlar 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Anka Ünal (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş kadınlar 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Yağmur Gedikli (Erzurum Gençlik Spor, 2. Zeynep Ak (Erzurum Gençlik Spor), 3. Ahsen Zümra Aylan (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş kadınlar sırtüstü yarışları: 1. İnci Simay Cinisli (Erzurum Gençlik Spor), 2. Melisa Öner(Erzurum Gençlik Spor), 3. Ela Tigiş (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar sırtüstü yarışları: 1. Elif Özüm Özkan (Erzurum Gençlik Spor), 2. Beyza Kukaracı (Erzurum Gençlik Spor), 3. Azra Gürbüz (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş arası kadınlar 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Sümeyra Özkan (Erzurum Gençlik Spor), 2. Busegül Kılınçer (Erzurum Gençlik Spor), 3. Elizan Soslu (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş erkekler 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Melih Bera Çalayer (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş erkekler 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Mehmet Akif Ulutaş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ahmet Tanas (Erzurum Gençlik Spor), 3. M. Efe Onay (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş erkekler 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Alperen Tigiş (Erzurum Gençlik Spor), 2. Y. Rüzgar Kızılet (Erzurum Gençlik Spor), 3. Berken İpek (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş erkekler 50 metre sırtüstü yarışları: 1. Muhammet Berke Tufançlı (Erzurum Gençlik Spor)

7 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. Anka Ünal (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. Yağmur Gedikli (Erzurum Gençlik Spor), 2. Zeynep Ak (Erzurum Gençlik Spor), 3. Ahsen Zümra Aylan (Erzurum Gençlik Spor)

9-10 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. İnci Simay Cinisli (Erzurum Gençlik Spor), 2. Ela Tigiş (Erzurum Gençlik Spor), 3. Melisa Güngör (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. Beyza Kukaracı (Erzurum Gençlik Spor), 2. İclal Yıldırım (Erzurum Gençlik Spor), 3. Elif Özüm Özkan (Erzurum Gençlik Spor)

11-12 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. Beyza Kukaracı (Erzurum Gençlik Spor), 2. İclal Yıldırım (Erzurum Gençlik Spor), 3. Elif Özüm Özkan (Erzurum Gençlik Spor)

13-25 yaş kadınlar 50 metre serbest yarışları: 1. Sümeyra Özmen (Erzurum Gençlik Spor), 2. Lina Çil (Erzurum Gençlik Spor), 3. Busegül Kılınçer (Erzurum Gençlik Spor)

8 yaş erkekler 50 metre serbest yarışları 1. Melih Bera Çalayer (Erzurum Gençlik Spo)

9-10 yaş erkekler 50 metre serbest yarışları: 1. M. Akif Ulutaş (Erzurum Gençlik), 2. M. Efe Onay (Erzurum Gençlik), 2. Ahmet Tanas (Erzurum Gençlik)

11-12 yaş erkekler 50 metre serbest yarışları: 1. Alperen Tigiş (Erzurum Gençlik), 2. Y. Rüzgar Kızılet (Erzurum Gençlik), 3. Mete Özdeş (Erzurum Gençlik)

8 yaş 50 metre serbest yarışları: 1. Arif Eren Oktay (Erzurum Gençlik)

13-25 yaş arası 50 metre serbest yarışları: 1. Emirhan Koç (Erzurum Gençlik) 2. A.Kadir Kalender (Erzurum Gençlik), 3. Furkan Satur (Erzurum Gençlik)

 

 

 

Etiketler : Erzrum
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.