Erzurum Haber Girişi : 24 Ekim 2023 14:57

Oral, miniklerle patates hasadına katıldı

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Pasinler ilçesinde bulunan bir patates tarlasında, TED Erzurum Koleji Anaokulu, İlköğretim ve Lise öğrencileri ile birlikte oluşturulan uygulama tarlasında patates hasadı yaptı.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, beraberinde Meclis Başkanı Yavuz Güney, TED Erzurum Koleji Kurucu Müdürü Evrim Duyum, TED Erzurum Koleji Öğrenci ve Öğretmenleri, Pasinler Patates Üreticileri Birliği Başkanı Lokman Sertoğlu ile birlikte Pasinler ilçesinde bulanan ve patates yetiştiriciliği ve hasadı yapılan bir uygulama tarlasında önce  incelemelerde, sonra hasatta  bulundular.

Önce, Pasinler Patates Üreticileri Birliği Başkanı Lokman Sertoğlu”ndan bilgi alan Başkan Hakan Oral ve Özel TED Erzurum Koleji öğrencileri, daha sonra patates tarlasını gezerek  patates hasadına eşlik ettiler.

Topraktan çıkarılan patatesleri TED Erzurum Koleji öğrencileri le birlikte torba ve çuvallara dolduran, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, burada yaptığı açıklamada, tarım alanında yapılan bu uygulama ile öğrencilerin yerinde öğrenme becerilerinin artığını ve bu patates hasadı çalışmasının, öğrencilerin tarım tekniklerini yerinde öğrenme becerilerinin gelişmesine önemli katkılar sağladığını belirtti.

 

Başkan Oral: Öğrencilerimizin Bilgi, Beceri ve Pratik Eğitim Becerilerini Yerinde Uygulama Metoduyla İlerilere Taşımak İstiyoruz..

Başkan Oral, yerinde öğrenme tekliği ile öğrencilerin bilgili ve donanımlı şekilde geleceğe hazırlandığını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti. ‘’İlimizde eğitim alanındaki gelişmelere ve bu yönde yürütülen çalışmalara büyük önem veriyoruz. Pasinler ilçemizde bugün TED Erzurum Koleji’mizin öğrencileri ile birlikte patates hasadına katıldık. Öğrencilerimizin teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitimlerinin gelişmesi ve tarım alanında yerinde uygulamalı olarak öğrencilerimizin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik bir organizasyon gerçekleştirdik. Amacımızı öğrencilerimizin bilgili ve donanımlı bir şekilde hayata hazırlanmalarına destek olabilmektir. Bu noktada da ilimizdeki diğer özel ve devlet okullarımız ile irtibat halindeyiz bu çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz’’ şeklinde konuştu.

 

TED Erzurum Koleji Kurucu Müdürü Evrim Duyum: Patates Hasadı ile Birlikte  Öğrencilerimizin Yerinde Öğrenme Becerilerine Katkı Sağladık…  

Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve TED Erzurum Koleji olarak destek verdiğimiz, Anaokulu, İlköğretim ve Lise öğrencilerinden oluşan ve yaklaşık 370 öğrencinin katılım sağladığı patates hasadı programı ilimizde bir ilk olması nedeniyle bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Yerinde öğrenme ve tarım tekniklerinin öğrenciler üzerindeki etki, beceri ve kabiliyetlerinin  gelişmesinde önemli katkılar sağladığını belirten, TED Erzurum Koleji Kurucu Müdürü Evrim Duyum ‘’İlimiz ile özdeşleşen ürünlerin başında gelen Patatesin hasadı için Pasinler ilçemizde  öğrencilerimiz ile birlikte yapmış olduğumuz bu çalışmanın öğrencilerimiz üzerinde olumlu etkiler bırakacağına inanıyorum. Bu anlamda bizleri patates hasadı programına davet eden, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan Oral ile desteklerini esirgemeyen TED Erzurum Koleji Kurucu Temsilcisi Burak Han Gözgeç’e de teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi. 

 

Pasinler Patates Üreticileri Birliği Başkanı Lokman Sertoğlu: Öğrencilerimizin Patates Hasadına katılmaları bizleri Fazlasıyla Mutlu Etti..

Pasinler Patates Üreticileri Birliği Başkanlığı olarak, ‘’Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışma ile birlikte patates haşatımıza ilişkin öğrencilerimizi Pasinler ilçemizdeki tarlalarımızda misafir ettik. Özellikle patates üretimi noktasında Pasinler ilçemizin ünü ülkemize yayılmış bulunmaktadır. Bugün burada yaklaşık 370 öğrencimiz ile birlikte hasat yaptık. Hasadımız başarılı ve verimli oldu. İnanıyorum bu hasadın bu verimin en büyük aktörleri öğrencilerimiz. Buraya gelerek hem bizleri mutlu ettiler. Hem yerinde öğrendiler. Hem de hasatta bize yardımda bulundular. Başta Erzurum Ticaret Borsası Başkanımız Sayın Hakan Oral’a, TED Erzurum Koleji Kurucu Müdürü Evrim Duyum’a hem de öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah başka hasatlarda da birlikte oluruz’’ şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.