Kültür-Sanat Haber Girişi : 01 Haziran 2022 15:08

Öğrenciler hem çaldı hem söyledi

Erzurum Raci Alkır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bahar konseri büyük ilgi gördü. Koro ve orkestrada görev alan öğrenciler birbirinden güzel eserlerle davetlileri mest etti.

Raci Alkır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bahar konseri ile  takdir topladı.

 

Hafta sonu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen mezuniyet töreni ve bahar konserine İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Yakutiye İlçe Millî Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç, şube müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Konser katılımcılar ve misafirler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. 12 öğrencinin solo eserler seslendirdiği, 20 öğrenciden oluşan koroya 8 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan orkestra eşlik etti. Keman öğretmeni Levent Akketeci‘nin orkestra şefliğinde müzik bölümünün hazırlamış olduğu 12 eser seslendirildi.

Okul Müdürü Ömer Coşkun, törende yaptığı konuşmada pandemiden dolayı öğrencilerin yaklaşık 2 yıl  okuldan uzak kalmalarına rağmen böyle bir etkinliği gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Coşkun, emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz da, mezun olacak öğrencilere başarılar diledi,  seslendirdikleri birbirinden güzel türkü ve şarkılarla aldıkları eğitimin hakkını verdiklerini söyledi öğretmenleri  tebrik etti.

 

Program sonunda Yakutiye İlçe Millî Eğitim Müdürü Cihan Kıvanç ,Okul Müdürü Ömer Coşkun ve müzik bölümü öğretmenleri tarafından  okulun keman öğretmeni ve orkestra şefi Levent Akketeci’ye çiçek takdim edildi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.