Sağlık Haber Girişi : 17 Ocak 2021 20:03

Nenehatun Kadın Doğum Şehir Hastanesi’ne taşındı

2002 Yılında Erzurum da ilk hizmetine Nihat Kitapçı Kadın Doğum Hastanesi olarak başlayan daha sonra adı  Nene hatun KDH değiştirilerek hizmet veren hastane  Türkiyenin en modern ve teknolojik üstünlüğe sahip Erzurum şehir hastanesinde bulunan B bloktaki yeni yerine taşındı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir; Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesinde vermiş olduğumuz kadın hastalıkları ve doğum hizmetleri 17 Ocak 2021 pazar gününden itibaren Şehir Hastanesinde devam edecektir.

Şehir Hastanesi B Bloğa taşınan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak 17 Ocak Pazar günü saat 08.00 itibariyle hasta kabulüne başlayacaktır.

Türkiyenin en modern ve sağlık teknolojisi en üst  seviyede olan  Erzurum şehir hastanesindeki yeni yerine taşınan Kadın Doğum Ünitesinde 20 adet tek kişilik sancı ve doğum odası, 2 adet suda doğum ünitesi, 2 adet kendine özgü ameliyathanesi, 90 yataklı son teknoloji yeni doğan yoğun bakım servisiyle hizmet verecektir. dedi..

 

HASTANE BAŞHEKİMİ YARD.DOÇ.DR.ÖZGÜR ÇELEBİ..

 

Süreçle ilgili bir açıklama yapan hastane başhekimi Dr.Özgür Çelebi;Dünyayı kasıp kavuran pandemide alınan tedbirlerle gerek ülkemizde ve ilimizde sağlıklı yarınlara doğru adım adım ilerliyoruz bunun en büyük kazancıda hastanemizde covid sebebiyle hizmet veremeyen birimlerimizi yavaş yavaş aktif etmeye başladık.Hastanemiz B blok tamamıyla arındırılmış haliyle  poliklinik hizmetleriyle cocuk,kadın doğum ve yanık ünitesi olarak hizmet vermeye başladı inşallah Bakanlığımızın almış olduğu tedbirlerle Pandemi vaka sayılarımız dahada düşecek akabinde diğer hizmet birimlerimizide peyderpey halkımızın hizmetrine sunacaz dedi..

 

ERZURUM ŞEHİR HASTANESİNDE İLK DOĞUM "YİĞİT BEBEK"..

Taşınma ve yerleşme sürecinin ardından Erzurum şehir Hastanesi Kadın Doğum Ünitesinde ilk doğum gerçekleşti.

Erzurum da ikamet eden Yavuz ve Kübra Kaya çiftinin 4 yaşındaki Alperen Kayadan sonra ikinci çocukları olan Yiğit Ali Kaya(BEBEK)3 Kilo 600 gram ağırlıkla sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.

Doğumun gerçekleşmesini sağlayan Yard.Doç.Dr.Berrin Kadıoğlu ; 2002 yılından beri hizmet verdiğimiz Erzurum Nene hatun Kadın Doğum Hastanemiz Yıllardır birçok bebeğin hayata gözlerini açmasına vesile oldu, hastalara şifa dağıttı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.