Siyaset Düzenleme Tarihi : 07 Eylül 2020 17:07 Haber Girişi : 07 Eylül 2020 17:09

MHP 20 İlçede kongrelerini tamamladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum il başkanı Naim Karataş, Erzurum ülkü ocakları il başkanı Abdulkadir Gökçan, Aziziye Belediye başkanı Muhammet Cevdet Orhan, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe başkanları,  İlçe yönetimleri ve çok sayıda teşkilat mensuplarının katılımı ile birlik ve beraberlik mesajları verilerek, Palandöken ve Aziziye  ilçelerinin  olağan kongreleri gerçekleştirildi.

 

İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik  Kazanan Türkiye Olacak   teması ile yapılan kongrede  

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ nin  ilçe kongrelerine göndermiş olduğu tebrik mesajını okuduktan sonra yaptığı konuşmada iç ve dış siyasete değindi.

Kamil Aydın “Türkiye tarihe geçen bir mücadele veriyor. Doğu Akdeniz’deki hak ve hukukunu sonuna kadar savunacağını net bir şekilde bütün dünyaya gösteriyor.

Yunanistan bütün tarih boyunca olduğu gibi yine başkalarının arkasına saklanarak, çığırtkanlıkla, haksızlıklarını, işgallerini devam ettirmeye uğraşıyor, Fransa da durumdan vazife çıkararak Yunanistan üzerinden emperyal emellerine zemin oluşturmaya uğraşıyor.

Bu yaşananlar içeride ve dışarda diplomasi diye tutturup, Türkiye’nin sahada olmasının altını boşaltmaya çalışanlara da anlayacakları dilden bir cevap olmuştur.

Türkiye yeniden bir beka mücadelesi veriyor, yapılanlar doğrudur, alınan kararlar son derece isabetlidir. Birilerinin bu durumdan rahatsız olması, önümüzü kesmek için şeytani planlar yapılması, şer ittifakların kurulması sonucu değiştirmeyecektir.

Türkiye’nin bu haklı mücadelesi sadece kendisi için değil, bölgenin ve dünyanın selameti, huzuru ve geleceği içinde hayati önem taşımaktadır’’ dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum il başkanı Naim Karataş yapmış olduğu konuşmada,   ‘’2023 lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirebilmek için Milliyetçi Hereket Partisi Kadroları olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Başkan Karataş  ‘’Bu kongelerle Erzurum’da yirmi ilçemizin de kongrelerini tamamlamış bulunmaktayız. Bu kongrelerimizin ülkemize, milletimize, ilimize, camiamıza hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim’’ diye konuştu

Başkan Karataş Aziziye İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Murat Karadaş ve Palandöken ilçe başkanlığına yeniden seçilen Ünsal Kızılyar ve yönetimlerine hayırlı olsun temennilerinde bulundu. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.