Türkiye Haber Girişi : 20 Aralık 2022 13:54

Kocaeli’de STK’lar Sarıkamış için tek ses

 Kocaeli’de STK’lar Sarıkamış için tek ses

Kocaeli’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılında ortak bir program yaparak şehitlerimizi hep birlikte anacaklar.

Önceki hafta ilki gerçekleştirilen toplantı, ikinci kez Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE) Başkanı Tekin Dursun’un ev sahipliğinde yapıldı. Sarıkamış Şehitlerimizi anmak için ilimizdeki tüm etkin sivil toplum kuruluşlaı ile birlikte bir program hazırlığında olan STK’lar, anma programının detaylarını istişare etmek üzere daha geniş katılımlı toplantının ikincisini KEDFE ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanı Taner Sarıçayır, Kocaeli Yerel Kültür Platformu Başkanı Metin Şentürk, TOYŞAD Başkanı Gökalp Şentürk, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas, Kocaeli Van Federasyonu Başkanı Atilla Meral, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimler Dernek Başkanı Şaban Arlı, Kocaeli Karslılar Derneği Alper Akyılmaz, Kocaeli Elazığlılar Dernek Başkanı Feti Kapan, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Mehmet Akkılıç, Kocaeli Burdurlular Dernek Başkanı Nilgün Doğanay, Kocaeli Trakya illeri Dernek Başkanı Serkan Şengün, Kocaeli Kütahyalılar Yerel Kültür Derneği Başkanı Yasin Aslan, Kocaeli Kastamonulular Dernek Başkanı Nurcan Acaroğlu Göktaş, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cümali Bozok, Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Körfez Güney Mh Sos. Yard. Derneği Başkanı Oktay Yaşar, Karadenizliler Derneği Başkanı Hasan Yazıcı, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Fuat Ayar ve Vakıf, Federasyon ve Dernek Yöneticileri katıldı.

TOPLANTILARIN SÜREKLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Toplantıda Sarıkamış Harekatı programlarının tüm stk’lar ile birlikte yapılmasının önemine vurgu yapılarak, ilk organizasyon için oluşturulan komisyonun ön çalışmaları paylaşıldı. Toplantıdan ve davetten memnuniyet duyduğunu belirten başkanlar; bu tür programların sürekliliğine dikkat çekerek, planlanan anma etkinliklerine ve yürüyüşlere katkı sağlamak ve yapılacak organizasyonları zenginleştirerek okullarda, camilerde, salonlarda, sokaklarda daha ektin ve şehitlerimizin aziz hatıralarına yakışır organizasyonlar yapmak için, ne kadar dernek, federasyon, kuruluş ve duyarlı insan bir araya gelirse, yapılacak etkinliklerin o denli anlamlı olacağını kaydettiler.

DURSUN PROGRAMA ÖNCÜLÜK ETTİ

Birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak programların anlamlı olacağının altını çizen başkanlar, böyle bir etkinliği planlayan hayata geçirmeye çalışan tüm başkanlara teşekkür etti. Ayrıca bu oluşumun bundan sonraki süreçte de kent içerisindeki tüm etkinliklerde etkin bir şekilde devam ettirilmesi yönünde karar kılındı. Başkanlar, programın gerçekleşmesine öncülük eden KEDFE Başkanı Tekin Dursun’a teşekkür ettiler.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.