Erzurum Haber Girişi : 05 Kasım 2023 15:09

Hayvancılığa destek artırıldı

Erzurum Valiliği ve T.C.  Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol ile küçükbaş hayvan yetiştiricilerine verilen işletme kredisi, 400 bin TL’ye çıkarıldı.
Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla Erzurum Valiliği ile T.C. Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol kapsamında “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi, 2020 yılında ilimizde hayata geçirilmişti. Proje kapsamında, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, 2020 ve 2022 yıllarında iki etap halinde alınan başvurular ile bugüne kadar 650 yetiştiriciye, 63 bin 236 küçükbaş hayvan verildi.
Hayvan fiyatlarının artması sebebiyle, 2 Kasım 2023 tarihinde Erzurum Valiliği ile T.C.  Ziraat Bankası arasında imzalanan yeni protokol ile üretici başına kullanılabilecek azami yatırım ve işletme kredisi toplamı 400 bin TL 'ye çıkarıldı.
Küçükbaş üretim modeli temelinde hazırlanan bu proje ile kırsal gelir kaynaklarının arttırılması ve köyden kente göçün azaltılması hedefleniyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.