Magazin Düzenleme Tarihi : 31 Ağustos 2020 14:23 Haber Girişi : 31 Ağustos 2020 14:24

Gençlerin Gönül Alma hareketine büyük alkış

Erzurum’da seyyar mısır satıcısı Hamza Bayram, gönüllü gençlerin sevgi çemberiyle karşılaştı. Aziziye Gençlik Merkezi, gönüllü gençleri bu kez Hamza Amca’nın gönlüne girmeyi başardı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Aziziye Gençlik Merkezi Gönül odaklı çalışmalarına devam ediyor.

Gençlik Lideri ve gönüllü gençlerin bu defa Lala Paşa Camii Bahçesinde mısır satan Hamza Bayram’ın gönlüne girmeyi başardı. Aziziye Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, gençlik liderleri nezaretinde Dadaşkent’ten şehir merkezine gelerek Lalapaşa Camii Bahçesinde mısır satan Hamza Bayram’dan mısır alarak hem gönlüne girdiler. Hem de mısır keyfi yaşadılar.

HARÇLIKLARINI HAMZA AMCA İÇİN AYIRDILAR

Hamza Bayram’ın yaşlı ve hastalığından ötürü zor çalıştığını sosyal medya aracılığıyla öğrenen Gençlik Lideri Yaser Taşkesenlioğlu çocuklara durumu anlatarak hep birlikte katkı sunmak için Dadaşlent’ten Hamza amcayı ziyarete gittiler.

Çocukların harçlıklarını alarak Süt Mısırı almaya geldiklerini öğrenen Hamza amca duygulu anlar yaşadı . Çocuklara nasihat eden Hamza amca devlete millete hayırlı evlat olmak için çok çalışmaları devletin sağladığı bu imkanların kıymetini bilmeleri gerektiğini söyledi.

HAMZA AMCA SEFERBERLİĞİ

Yaptıkları ziyaretle birlikte sosyal medyada çok fazla etkileşim aldıklarını belirten Gençlik Lideri Yaser Taşkesenlioğlu, destek olan herkese teşekkür etti.

Gençlik Lideri Taşkesenlioğlu, “Umarız bu iyilik çalışması  Hamza amca ve onun gibi yaşlı,emektar ve ihtiyaçlı esnafımız gün bitmeden elindeki ürünleri satar ve günün geri kalan kısmında istirahat eder” dedi.

Çocuklara  iyilik hareketiyle sevgi ve merhameti aşılamaya çalıştıklarını belirten Aziziye Gençlik Merkezi Müdürü Murtaza Cengiz gönüllülüğün genç yaşlı fark etmez hayatımızın her döneminde bir yaşam modeli olduğunu ifade etti.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Aydın da, gönüllü gençleri ve gençlik liderlerini bu anlamlı hareketinden ötürü kutlayarak, “Gönül alma budur. Gençlerimizi bu anlamlı duyarlığı için tebrik ediyoruz” diye konuştular.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.