Kültür-Sanat Haber Girişi : 28 Mayıs 2024 14:28

Geçmişten günümüze mesleki eğitim sergisi

Geçmişten günümüze mesleki eğitim sergisi

Osmanlıdan Cumhuriyet’e mesleki ve teknik eğitimin tarihsel süreç içerisindeki gelişmeleri ile Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrencilerin mesleki ve teknik eğitimi tanıması, mesleki ve teknik eğitime yönelmesi, çeşitli sosyal etkinliklerle kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlaması, toplumda mesleki ve teknik eğitim farkındalığının artırılması amacıyla hazırlanan “Geçmişten Günümüze Mesleki Eğitim Fotoğraf Sergisi”nin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, ilçe millî eğitim müdürleri, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla MNG AVM’de yapıldı.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, yaptığı açılış konuşmasında: "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranışlar ile birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak amacıyla hayata geçirilen mesleki eğitim hamlesi, ülkemizin kalkınmasında en önemli unsurlardan biri olmuştur.

Meslekî ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine etkin katılım sağlayabilen gençler yetiştirmek en önemli hedefimiz.

Osmanlıdan Cumhuriyet’e mesleki ve teknik eğitimin tarihsel süreç içerisindeki gelişmeleri anlatan bu serginin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

 

 

Serginin açılış kurdelesinin kesiminin ardından Selçukludan Osmanlı'ya, Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyetine kadar uzanan süreçte hayatın her alanında ve ülkemizin her idari yerleşim biriminde mesleki ve teknik eğitimin nasıl geliştiğini gözler önüne seren sergi gezildi.

Sergi 27-29 Mayıs tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.