Ekonomi Haber Girişi : 01 Temmuz 2021 16:24

ETB Başkanı Oral bölgenin sorunlarını anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)‘nin bugün gerçekleşen Müşterek  Konsey Toplantısına, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’da katıldı. Programda, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Borsalar Konseyi Üyesi Hakan Oral,  bölgenin ve ilimizin  temel sorunlarının başında gelen işsizlik, istihdam, enerji giderleri, KDV vergi oranları, teşvikler  tarım ve hayvancılık  ile iş dünyası ve  ticari işletmelerin  finans sektörleri arasında yaşadığı sorunlar ile bölge esnafının temel sorunlarına yönelik hazırladığı raporu  Bakan Lütfü Elvan’a anlattı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel merkezinde bugün gerçekleştirilen, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, Bakan Yardımcısı Dr.Şakir Ercan Gül, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile  Konsey üyesi olan  Türkiye’deki 136  Oda, Borsa ve Deniz Ticaret Odaları’nın Yönetim Kurulu Başkanlarının hazır bulunduğu “Müşterek Konsey” toplantısına Erzurum’u temsilen Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral’da iştirak etti.
         Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın açılış konuşmalarının ardından Basına kapalı olarak devam eden Müşterek Konsey toplantısında Bakan Lütfü Elvan, Ekonomiye yönelik Bakanlığının çalışmalarını anlattıp, konsey üyeleri ile istişarelerde bulunup, konsey üyelerinin illerinde ve bölgelerindeki sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral ise Erzurum ve bölgenin temel sorunlarının başında gelen işsizlik, istihdam, enerji giderleri, KDV ve vergi oranları, teşvikler ,  tarım ve hayvancılık  ile iş dünyası ile ticari işletmelerin  finans sektörleri arasında yaşadığı sorunlar ile bölge esnafının temel sorunlarına yönelik  hazırlamış olduğu dosyayı  Bakan Lütfü Elvan’a  sundu.

Bu arada Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Erzurum Ticaret Borsası tarafından Coğrafi İşaret Belgeleri alınan “ Pekmezli Baklava ile Erzurum Su Böreğini” Toplantı önecinde Konsey Üyelerine ikram etti. Başkan Oral, ayrıca Bakan Lütfü Elvan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Sultan Abdulhamithan döneminde basılan ve ilk renkli eserden biri olan ve Erzurum Hudutlarını içeren birer tablo hediye etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.