Ekonomi Haber Girişi : 10 Mayıs 2021 11:34

Erzurum Ve Sri Lanka sanal ortamda buluştu

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası (CCC), Sri Lanka Yatırım Kurulu (BOI) ve Colombo Borsası (CSE) işbirliği ile 7-9 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek, “Sri Lanka Yatırım Yatırımı Forumu” kapsamında, Sri Lanka Büyükelçiliği’nin düzenlediği online toplantıya katıldı. Başkan Yücelik, Sri Lanka ekonomi çevrelerine Erzurum’u ve şehrin potansiyelini anlattı.

 

Sri Lanka ve Erzurum’u sanal ortamda buluşturan toplantıya; ETSO Başkanı Yücelik’in yanı sıra, Sri Lanka Büyükelçisi Mohamed Rizvi Hassen, Sri Lanka Fahri Konsolosu, Türk Çimento Yönetim Kurulu Başkanı ve Aşkale Çimento İcra Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nandika Buddhipala ve Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Genel Sekreteri Bandula Dissanayake katıldı.

 

Toplantının açış konuşmasını yapan Büyükelçi Mohamed Rizvi Hassen, ‘Sri Lanka Yatırım Forumu’nun temasının, “Sri Lanka - Asya’nın Bir Sonraki Büyüme Cenneti” olacağını ve 3 gün sürecek etkinlikte, üst düzey hükümet liderleri, kamu kurumları ve özel şirketlerin üst düzey yetkilileri, küresel uzmanlar, yatırım bankacıları ve danışmanlık firmaları tarafından gerçekleştirilecek oturum ve sunumların yer alacağını söyledi.

 

BÜYÜKELÇİ HASSEN’DEN ON-LİNE FORUMA DAVET

 

Etkinlik kaydı ve katılımın ücretsiz olacağı forumda, iş ortaklıkları dahil olmak üzere; potansiyel yatırımları Sri Lanka’ya çekmek üzere yatırım kararları için gerekli ve kapsamlı bilgileri sağlamanın yanı sıra Sri Lanka ile yabancı iş adamları arasında iş bağlantıları kurmaya odaklanılacağını kaydeden Büyükelçi Hassen şunları söyledi; “Sri Lanka Türkiye’nin kadim bir dostu olup sizi ve üyelerinizi Sri Lanka’daki doğrudan yabancı yatırımı ve sermaye piyasası fırsatlarını öğrenmek üzere Asya’nın ilk ve en büyük sanal Yatırımcı Forumu’na katılmaya davet etmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bu forumun, Türk yatırımcıları ve iş dünyasına Sri Lanka ile potansiyel taşıyan sektörlerde bağlantı kurmaları için muazzam fırsatlar sunacağına inanıyorum.”

 

Toplantıda daha sonra Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nandika Buddhipala ve Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Genel Sekreteri Bandula Dissanayake, Sri Lanka’nın potansiyel sektörleri ve iş fırsatlarıyla ilgili sunum yaptılar. Sri Lanka Ulusal Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buddhipala, Haziran ayının ilk haftasına kadar her iki tarafın potansiyelini anlatan sunumların karşılıklı olarak paylaşılmasının, ileride yapılacak görüşmelere ışık tutacağını belirterek, bu şekilde odaklanılacak alanların daha iyi tespit edileceğinin altını çizdi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.