Erzurum Haber Girişi : 05 Aralık 2021 15:16

DSİ Bölge Müdürü Yavuz depremzedeleri unutmadı

DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz beraberindeki heyeti ile birlikte 19 Kasım 2021 tarihinde Erzurum Köprüköy ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen Topcu, Duatepe Çullu,ve Marifet Mahallelerinde depremden etkilenen vatandaşları ziyaret etti.

Topcu, Duatepe Çullu,ve Marifet Mahalle Muhtarlar ile birlikte Köy köy gezen Yavuz depremden zarar gören yapılarda incelemede bulunduktan sonra, depremden etkilenen vatandaşları konteynerlerinde ziyaret ederek hasbihalde bulundu. Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda battaniye yardımı dağıtan Yavuz, çocuklarada oyuncaklar dağıtarak sevinçlerini paylaştı.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, “Dayanışma, hem acı günlerde, hem de sevinçli günlerde olmalıdır. Çünkü acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça artar.

Allah bu memlekete böyle afetler bir daha yaşatmasın. Temennimiz ve dileğimiz odur. Bu depremde ve bundan önce ülkemizin çeşitli illerinde yaşanan depremlerde şunu gördük. Aziz Milletimizin Devleti ile bir bütün olduğunu gördük. Bu coğrafyanın manevi iklimi ile yoğrulan insanların devletiyle, milletiyle, halkıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir bütün olduğunu gördük.

Yaraların sarılmasında bu bütünlüğün çok önemli olduğunu gördük. Biliyoruz ki acılar paylaşınca azalır. Sevinçler paylaşınca çoğalır” dedi

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.