Erzurum Haber Girişi : 11 Temmuz 2021 17:03

DAP İdaresinden vizyoner proje istişaresi

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, önümüzdeki yılda desteklenecek daha vizyoner projeler için Bölge illerine gezilerini devam ettiriyor. Demirdöğen’in son durağı Ardahan oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş olarak faaliyetlerini devam ettiren DAP Bölge Kalkınma İdaresi, Bölgenin kalkınması yönünde ve daha nitelikli proje fikirlerini desteklemek için paydaş kurumlara ziyaretlerini devam ettiriyor.

Başkan Demirdöğen, önce Ardahan Üniversitesini ziyaret etti. Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ile görüşen Demirdöğen, daha sonra üniversitenin proje ekibiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Proje ekibinin, 2022 yılı için DAP BKİ tarafından desteklenmesini istediği sunumları dinleyen Başkan Demirdöğen, istişarelerde bulundu. Toplantıdan sonra bir değerlendirme yapan Demirdöğen, “Çok vizyoner ve çok iyi hazırlanmış projelerden dolayı kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Üniversitelerin sadece eğitim ve araştırma kurumları olmadığını ifade eden Demirdöğen, “Buralar aynı zamanda kalkınma kurumlarıdır. İçinde bulunduğu ilin meseleleriyle ilgilenen ve bunun için çözüm arayan, önerileriyle katkı sunan kurumlar. Ardahan Üniversitemiz de bu işi hakkıyla yapan bir üniversitemiz. Kalkınmanın özünü de bu yetişmiş insan kaynağı oluşturuyor. Üniversitelerimizi sahip olduğu bu insan kaynağıyla bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınması için harekete geçirmek için buradayız. İşte yaptığımız bu toplantıda, sanayi sektörü, enerji, tarım ve hayvancılık, kırsal ve kültür turizmi başlıklarında önemli ve sürdürülebilir proje fikirleri oluştu. Bir kalkınma kuruluşunun İdarecisi olan bizler de üniversitelerimizi önemli bir paydaş olarak görüyoruz. Bundan sonra da inşallah bu yönde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Göle Yöresel Ürün Pazarındaki çalışmaları inceledi

Ardahan’daki toplantının ardından Göle ilçesine giden Başkan Demirdöğen, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’le görüştü. DAP BKİ tarafından desteklenen ve yapımı devam eden Yöresel Ürün Pazarı’nı Başkan Gültekin’le birlikte gezen Demirdöğen, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.