Erzurum Haber Girişi : 06 Aralık 2021 16:37

Bayramoğlu güven tazeledi

7. Dönem Mimarlar Odası Erzurum İl Temsilciliği seçimi gerçekleştirildi. 40 üyenin katıldığı genel kurulda Mevcut Başkan Gülşah Sibel Bayramoğlu güven tazeledi.

Müceldili Konağında yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeliklerine Pınar Burhankulu Karadeniz, Mustafa Kaya, Berat Öztürk ve Mahmut Kuzey seçildi.

Mimarlar Odası Erzurum İl Temsilciliği olarak seçildikleri ilk andan itibaren büyük bir aşkla göreve başladıklarını belirten Başkan Bayramoğlu, birçok idealle görevi üstlendiklerini söyledi. Covid 19 salgınından dolayı ideallerimizi gerçekleştiremedik. İkinci kez de aday olmamızın sebebi ideallerimizi gerçekleştirerek genç nesillere bu koltuğu bırakmak olduğunu belirtti.

 

Genç meslektaşlarına yol göstereceklerini belirten Başkan Bayramoğlu, şunları söyledi:

"Kentlerin ve ülkelerin uygarlık düzeyini gösterir; kuşaklar boyu süren bir etkiye sahiptir ve bir yere ait olma, o yerle övünme duygusu verir bu bağlamda Erzurum ve çevresi için yerel idareler ve kurumlarla işbirliğine girerek daha yaşanılabilir mekanlar için Özellikle yerel idarelerle görüşüp için de yaşadığımız bölgenin iklim şartlarına uygun olarak, gerek cephe gerek çatı planlaması için ek Erzurum planlı alanlar yönetmeliği hazırlamayı hedeflemekteyiz. Bizden sonra gelen genç mimar arkadaşlarımıza yol göstermek adına üniversitelerde temsilcilikler kurup gerek workshop gerek mimari geziler ve ünlü mimarlarla söyleşiler yapmayı hedefliyoruz."

Genel Kurulda ayrıca meslekte 20 yılını dolduran mimarlara plaket verildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.