Kültür-Sanat Haber Girişi : 30 Nisan 2021 15:09

Başkan Yaşar, “Emek ve alın teri en yüce değerdir”

Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Yaşar mesajında, ‘’1 Mayıs işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan bir bayram. Tüm emekçilerin, işçilerimizin ve çalışanlarımızın emek ve dayanışma gününü kutluyorum.

 

Bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Ülkelerin gelişmesinde, ekonomilerinin yapılanmasında işçi kardeşlerimizin katkısı büyüktür. Emekçilerimizin hak arayışlarını simgeleyen bu özel günde emeğin hakkının ve emeğe saygının hatırlanması ve hatırlatılması önem arz etmektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) işçinin hakkını alın teri kurumadan veriniz buyurmuştur. Bizde bu yoldan ilerleyerek geçmişte olduğu gibi bugünde yarında daima işçilerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyor, işçi haklarının kutsal olduğuna inanıyoruz. Koronavirus salgınıyla gece gündüz demeden, tüm risklere karşı halkın sağlığı için fedakarca çalışan emekçilere ve bu zor günlerde hizmet edebilmek için günlerdir canla başla çalışan Belediye personelime verdiği emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Büyük ve güçlü Türkiye hedefleri için emek ve alın terleriyle gece gündüz çalışan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yürekten kutluyorum.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Murat tunc 01 Mayıs 2021 21:21

    Öncelikle bütün işçi emekçi ve birlik içinde hakkını arayan bütün çalışanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi gününü kutluyorum. Nice haklı yarınlar diliyorum İdareci olmanın mesuliyeti çoktur. Maiyetindekilere adaleti gözetmeyen âmir onlara zulmetmiş olur. Zulmün günahı ise büyüktür. Sayin baskan burada iscilerin gununu kutlayacagina hakettikleri alin teri karsiligini odesin bes aydir sendika sozlesmeleri beklemede alacaklari ikramiyeleri beklemede burada reklam yapmayla olmuyo once hakkini odesin sonra kutlamasini yapsın

  • Murat tunç 30 Nisan 2021 22:28

    Öncelikle bütün işçi emekçi ve birlik içinde hakkını arayan bütün çalışanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi gününü kutluyorum. Nice haklı yarınlar diliyorum İdareci olmanın mesuliyeti çoktur. Maiyetindekilere adaleti gözetmeyen âmir onlara zulmetmiş olur. Zulmün günahı ise büyüktür. Sayin baskan burada iscilerin gununu kutlayacagina hakettikleri alin teri karsiligini odesin bes aydir sendika sozlesmeleri beklemede alacaklari ikramiyeleri beklemede burada reklam yapmayla olmuyo once hakkini odesin sonra kutlamasini yapsin