Erzurum Haber Girişi : 16 Kasım 2021 15:00

Başkan Tanfer güven tazeledi

Kent Konseyi Başkanlığını başarılı bir şekilde sürdüren Mevcut Başkan Hüseyin Tanfer, üçüncü kez Erzurum Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildi.

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen üçüncü genel kurulun divan Başkanlığını Eyüp Tavlaşoğlu yaptı.  Divan kâtip üyeliklerini Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Daire Başkanı Köksal Yavuz, Dilek Okuyucu ve Hakan Karadabağ’ın yaptığı genel kurulda Divan Başkanı Tavlaşoğlu, 5393 Sayılı yasayla kurulan Erzurum Kent Konseyi’nin önemini anlattı.

Kent Konseyi Genel Kurulu'na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer ve yönetiminin önemli projelerde fedakarlıklar yaparak başarılı çalışma dönemi geçirdiklerini belirtti.

 

 

Başkan Sekmen, şehitlik mertebesinin önemine vurgu yaparak, "Vatanımız için toprağa düşen şehitlerimiz aziz milletimizin şeref payeleridir. Kutsal bildiğimiz değerleri korumak için savaşırken şehit olmak bir Müslüman için en büyük mertebedir. Rabbimizin, 'Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar Rableri katında diridirler' ayeti kelimesi, şehitlik mertebesinin önemini bizlere anlatmaktadır. Kahraman şehitlerimizin isimlerini bu kadim şehirde yaşatacağız. Türkiye bundan 20 yıl önceki Türkiye olmadığı gibi, Erzurum da dünkü Erzurum değil. Hükümetlerimizin genel anlamda yaptığı yatırımları adeta taçlandırdığımız yerel hizmetlerimizle ilimizde topyekün bir gelişim ve değişim süreci yaşıyoruz. Kent Konseyi'nin kıymetli Başkanı Hüseyin Tanfer, değerli yönetim kurulu ile sık sık bir araya gelerek istişare toplantılar yaparak memleketimize ne gibi yatırımların yapılması konusundaki birlikteliğimizi sürdürüyoruz. Kent Konseyimizle birlikte inşallah daha güçlü ve başarılı bir yatırım çalışmalarına önem vereceğiz. “diye konuştu.

 

Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, yaptığı konuşmada iki yılda pozitif çalışma dönemi geçirerek önemli sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdiğini belirtti. Proje çalışmalarını içeren slayt eşliğinde şehrin en önemli sivil inisiyatif kuruluşu olan Kent Konseyi'nin çalışmalarını faaliyet raporu eşliğinde anlattı. Yapılan genel kurulda katılımcıların tamamının oyunu alarak Erzurum Kent Konseyi Başkanlığı'na üçüncü kez seçildi.

 

Başkan Tanfer, genel kurulda yaptığı konuşmada, "Sosyal dayanışma, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla oluşturulan Erzurum Kent Konseyi olarak inşallah daha güzel projelere imza atacağız. Biz beraber olacağız, bir olacağız. Bu şehrin kalkınmasında en büyük anahtar şudur; birbirimizi sevmek. Dün olduğu gibi bugün de birlik içinde, beraberlik içinde sevgiyle canla başla çalışacağız" dedi.

Tanfer, Kent Konseyi’nin temel işlevleri, kentteki çeşitli aktörlerden oluşan bileşenleri ve paydaşları ile kentteki sorunları ortak akılla tartışmak; farklı paydaşlar arasında uzlaşma ortamları sağlamak; kamu kurumları ile toplum kesimleri arasında yeni köprüler ve diyalog kanalları kurmak; demokratik katılımı geliştirmek ve sivil toplumu güçlendirmektir. Kent konseyi, kentte gönüllü dayanışmayı harekete geçiren bir kurumdur. Daha önce Kent Konseyimizde görev yapıp Rahmet-i Rahmana ulaşan kardeşlerimize de Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum.

 

Başkan Tanfer, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e şehre yaptığı yatırımlar adına işlemeli çifte minare medrese tablosu hediye ederek teşekkür etti.

 

Hüseyin Tanfer'in başkanlığında oluşturulan Erzurum Kent Konseyi'nin yeni yürütme kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: " Köksal Yavuz, Hakan Karadabağ, Bünyamin Aslan, Emre Katılmış, Lütfi Turan, Şengül Tan, Mahmut Yılmaz, Bülent Taşkesenligil, Sinan Oral, Abdullah Keleşoğlu, Haldun Tuzcuay, Mahmut Güven, Arif Akıncı, Fatma Paksoy Alkan, Zeki Adil, Pınar Burkankulu Karadeniz, Şinasi Terzioğlu, Sadullah Efe, Dilek Okuyucu, Harun Koçak, Yadigar Nesrin Şerbetçioğlu, Melek Allioğlu, Serpil Keser, Sema Kuluçkıran, Burhanettin Yeşilyurt, Gülsem Şehmuz, İlker Özkara, Gamze İspirli, Yavuz Sarı, İsmail Çakır, M.Fatih Tikici, Gökhan Seven, Cemil Uygur, Salih Mesçi, Hatem Tetik, Lokman Karataş, Tuana Yavuz.

 

Danışma Kurulu

Ayça Alemdar, Cemal Almaz, Erdoğan Atan, Saim Özakalın, Recep Akgül, Rasim Fırat, Mevlüt Doğan, Ergün Engin, Hüseyin Bozhalil, Cemil İlbaş, Melik Kaya, Haluk İlhan.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.