Kültür-Sanat Haber Girişi : 09 Nisan 2024 16:04

Başkan Kılıç “Bayramlar birlik günüdür”

Başkan Kılıç “Bayramlar birlik günüdür”

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, sevgi, dayanışma, rahmet ve bereket ayı ramazanı hep birlikte geçirerek geride bıraktıklarını belirtti. Ramazan Bayramı’na kavuşmanın yanında yoğun geçen bir seçimin ardından Çat adına çok güzel bir sürecin heyecan ve mutluluğunu da yaşadıklarını ifade eden Başkan Kılıç, şunları kaydetti; “Millet olarak hep birlikte güzel bir Ramazan’ı daha dolu dolu yaşadık. Birlik, beraberlik, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’da; bütün küslüklerin ortadan kaldırıldığı, kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yüreklerin bütünleşerek tazelendiği mübarek müstesna bir bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, toplumların ayakta kalmasını sağlayan çeşitli dinamikler vardır ve bizim toplumumuzu ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de, kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. İşte bu zenginliğimizden ve değerlerimizden taviz vermeden geçireceğimiz her anın, aslında geleceğe doğru attığımız en önemli ve en sağlam adımları oluşturacağının mutlaka bilincinde olmalıyız.

Çat Belediyesi olarak, sizlerin huzuru, güvenliğini ve mutluluğu için bizlerde bayram süresi boyunca çalışmalarımıza devam edecek, sizlere en iyi hizmeti verebilmek için nöbetçi ekiplerimiz bayram boyunca 7/24 görev başında olacak.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın memleketimin güzel insanları  başta Çatlı hemşehrilerim olmak üzere Erzurum halkının  ve tüm İslâm âleminin Ramazan bayramını tebrik ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum." dedi

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.